Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

Pianistyczne Małżeństwa

 

O tym, że w muzyce, ale i w małżeństwie tkwi siła wiedzą od kilku lat, od kiedy dzielą wspólne chwile nie tylko przy klawiaturze fortepianu. W ich koncercie od miłości aż kipi w powietrzu. Ze zdwojoną siłą ładunku emocjonalnego wygrywają kolejne takty najbardziej znanych utworów muzyki klasycznej Paderewskiego, Czajkowskiego czy Griega, ale i argentyńskich tang Piazzolli. Wszystko za sprawą pianistów koncertujących i pedagogów - wykładowców Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

 

Agata Nowakowska - Gumiela

mgr i dr AM w Bydgoszczy, absolwentka Konserwatorium w Wiedniu

Tomasz Gumiela

pianista solowy i kameralista, absolwent i wykładowca AM w Bydgoszczy

 

Więcej o artystach:

Agata Nowakowska – Gumiela
jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu Prof. Katarzyny Popowej – Zydroń i studiów uzupełniających w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Została laureatką wielu nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz licznych stypendiów artystycznych. Koncertowała jako solistka i kameralistka w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii, Niemczech, Rosji i Chile. Pracuje jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, prowadząc zajęcia z fortepianu oraz kameralistyki fortepianowej.

 

Tomasz Gumiela
ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Marii Murawskiej i Prof. Jerzego Sulikowskiego, a także kursy mistrzowskie w klasie Prof. Dang Thai – Sona w Montrealu. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, nagraniach studyjnych i prawykonaniach utworów współczesnych  (za jedno z nich otrzymując nominację do nagrody Fryderyka). Jest zdobywcą licznych nagród na konkursach kameralnych, koncertuje z wieloma instrumentalistami i wokalistami młodego pokolenia. Aktualnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Rzeka muzyki (od 9:46)

Rzeka muzyki na cztery serca i osiem rąk

Pianistyczne Małżeństwa