Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

Pianistyczne Małżeństwa

 

 
Koncert duetu, który połączyła miłość do fortepianu i siebie nawzajem. W bardzo wszechstronnym frepertuarze na jeden lub dwa fortepiany oczarwoują publiczność precyzją wykonawczą, jak i ogronym ładunkiem emocjonalnym. 

 

Aleksandra Soboń - Wakarecy

pianistka solowa i kameralistka, absolwentka Konserwatorium w Oslo i UMFC w Warszawie

Paweł Wakarecy

absolwent AM w Bydgoszczy, jedyny polski laureat Międzynarodowego Konkursu im F. Chopina w 2010 roku

 

Więcej o artystach:

Aleksandra Soboń-Wakarecy
jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Jerzego Romaniuka i Ramiro Sanjinesa oraz Norweskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Einara Henninga Smebye. Jest laureatką I nagrody na Norweskim Konkursie Muzyki Kameralnej 2012, II nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie oraz kilku nagród za wyróżniający się akompaniament podczas  konkursów dla dzieci i młodzieży.

Paweł Wakarecy
z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. Obecnie jest asystentem przy Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Wakarecy Piano Duo 
powstało w 2013 roku, jest laureatem konkursu „Nowa Twarz Muzyki” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w 2014 roku. Latem 2014 duet odbył trasę koncertową po najbardziej prestiżowych salach Norwegii. Z dużym powodzeniem wystepuje też w kraju, zarówno podczas koncertów, jak i nagrań radiowych (np dla Programu II Polskiego Radia). 

Rzeka muzyki (od 9:46)

Rzeka muzyki na cztery serca i osiem rąk

Pianistyczne Małżeństwa