Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

Dynastia Kośmiejów

Artystyczne Dynastie Pomorza i Kujaw to jedyny w regionie projekt promujący najzdolniejszych ambasadorów województwa, których poza talentem łączą więzy krwi.

Inaugurujący przedsięwzięcie recital fortepianowy Adama Kośmieji oraz wystawa prac plastycznych Jana Kośmieji odbyły się 19.08.2011 roku. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne licznie zgromadzona bydgoska publiczność spotkała się w Hotelu „Słoneczny Młyn” **.  Brawurowe wykonanie przez pianistę repertuaru, na który składały się utwory Beethovena, Chopina, Bartoka, Ravela i Gershwina, nagrodzone zostało owacjami na stojąco i oczywiście bisem. Tuż po recitalu przeplatanym zapowiedziami przybliżającymi występujących artystów oraz informacjami o kompozytorach, publiczność przy lampce szampana bacznie przyglądała się pracom Jana Kośmieji.  Część z nich natychmiast zakupiła prezentowane obrazy i rysunki.

Adam Kośmieja – pianista

absolwent Manhattan School of Music w Nowym Yorku i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, koncertował w nowojorskiej Carnegie Hall, w Japonii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii i Czechach, laureat amerykańskich konkursów im. Mieczysława Munza i Chopinowskiego Columbia University, zainteresowany muzyką nowoczesną. Jego dużym sukcesem jest niezwykle pozytywnie recenzowany koncert finałowy w ramach prestiżowego festiwalu „Warszawska Jesień” 2014 z muzyką K. Serockiego.

Jan Kośmieja – artysta plastyk

absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydział Sztuki nowych Mediów, u prof. Apolloniusza Węgłowskiego, stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jego obrazy wystawione zostały m.in. przy okazji koncertu byłego prezydenta Litwy Vytautasa Landsbergisa w Warszawie, regularnie jego prace można podziwiać na wystawach na Kujawach i Pomorzu


Artystyczne Dynastie Pomorza i Kujaw - Spot

Artystyczne dynastie Pomorza i Kujaw - inauguracja

Artystyczne dynastie Pomorza i Kujaw