Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

SHOW OPERETKOWE: Ewa Olszewska, Szymon Rona, Wojskowa Orkiestra Dęta

Show operetkowe na 40 osobowy skład to kilkadziesiąt minut dawki równie dobrej muzyki, co pozytywnej energii.

Koncert ukazuje inne oblicze Orkiestry Wojskowej, która w swoim repertuarze ma nie tylko patriotyczne utwory i militarne marsze. Kaprale i chorąży kołyszą się w takt melodii znanych z sal filharmonii, oper czy kin. Pod dowództwem majora Krzysztofa Matraszka i dr Orlina Bebenowa udowadniają też, że „czują bluesa” w rozrywce, a z Carlosem Santaną lub zespołem Queen nadają na tych samych falach. Wspierają ich w tym tryskająca energią sopranistka Ewa Olszewska i wschodząca gwiazda polskiej sceny operowej Szymon Rona. Zapraszają we wspólną podróż do „Krainy Uśmiechu”, odwiedzin u „Księżniczki Czardasza”, „Wesołej Wdówki” czy „Clivii”. Słuchając ich, nikt nie ma też wątpliwości, że mogliby „Przetańczyć całą noc” bądź zauroczyć w rytm „O sole mio”.

Wojskowa Orkiestra z Bydgoszczy pod dowództwem majora Krzysztofa Matraszka

Orkiestra z historią sięgającą 1950 r.  W 1989 r. wystąpili w Londynie przed samą królową Elżbietą II koncertowali w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, na Litwie. Występują podczas największych uroczystości państwowych i w ramach niezależnych koncertów. W lutym 2012r. Orkiestra nagrała płytę DVD z koncertu pt. „Niech Żyje Bal”

dr Orlin Bebenow (poch. Bułgaria) - dyrygent

dyrygent, aranżer, multiinstrumentalista, chórzysta, związany z Operą Nova w Bydgoszczy, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Bydgoszcz.

Ewa Olszewska - sopran

sopran koloraturowy, absolwentka AM w Bydgoszczy, na deskach Opery Nova debiutowała jeszcze jako studentka, podejmując później stałą współpracę, aktualnie związana ze szczecińską estradą, gdzie występuje m.in. w Operze na Zamku

Szymon Rona – tenor

absolwent AM w Bydgoszczy, już współpracujący z Operą Nova w Bydgoszczy, m.in. śpiewał partię Dudziarza podczas premiery "Halki", występował w „Lakme”, „Madame Butterfly”, laureat ogólnopolskich konkurów wokalnych

Rzeka Muzyki z Wojskową Orkiestrą z Bydgoszczy