Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

Orkiestra Dęta OSP z Kcyni pod kier. Orlina Bebenowa

22 osobowa Orkiestra Dęta zagrała podczas „Muzycznego Rejsu” przez centrum Bydgoszczy na pokładzie najstarszego statku pasażerskiego w Polsce m/s Jantar w 2013 roku. Spacerujący na tym odcinku mieszkańcy byli w niemałym szoku, przysłuchując się standardom muzyki rozrywkowej płynącej wraz z nurtem Brdy. Swoją aprobatę wyrażali głośnymi wiwatami i pozdrowieniami z nabrzeża oraz udziałem w mini koncercie, jaki orkiestra zagrała po zacumowaniu. Wydarzenie promowały wszystkie regionalne media (TVP Bydgoszcz płynąca na pokładzie, Radio PIK, lokalne gazety).

Wodniacy już gotowi obrać ster na Bydgoszcz - www.tvp.pl

"Jantar" z orkiestrą na pokładzie - www.radiopik.pl

dr Orlin Bebenow (poch. Bułgaria) - dyrygent

dyrygent, aranżer, multiinstrumentalista, chórzysta, związany z Operą Nova w Bydgoszczy, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Bydgoszcz.

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni

30 muzyków w wieku od juniora do seniora działających jako adepci muzyki dętej uświetniają swoimi występami okolicznościowe uroczystości. Z powodzeniem starują również w konkursach do rangi wojewódzkiej. W zmieniającym się składzie, ale ze stałą ideą popularyzacji muzyki funkcjonują od 1969 roku. Zespół od lat uczestniczy w różnego rodzaju imprezach  w kraju i za granicą m.in. koncerty, przemarsze, festyny, msze święte, dożynki,  obchody jubileuszowe i inne. Orkiestra bierze udział w konkursach  m.in.  o  Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w Przeglądach  Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.  W swoim szerokim repertuarze  ma m.in. marsze, znane przeboje muzyki polskiej i  zagranicznej, standardy jazzowe - większość utworów jest opracowanych przez  kapelmistrza kcyńskiej orkiestry. Orkiestra była w 2005 i 2006 r. laureatem  nagrody Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Międzynarodowego Dnia  Muzyki.