Produkcja

Dotąd zrealizowane koncerty

Komeda Classic Jazz Quartet

Co łączy średniowieczne brzmienia, barokową twórczość J. S. Bacha i D. Scarlattiego z JAZEEM? KRZYSZTOF KOMEDA i aranżacje jego utworów opracowane przez znakomitego wibrafonistę Karola Szymanowskiego. Dla uczczenia pamięci wybitnego polskiego kompozytora podczas koncertu wykonywane są jego najpiękniejsze melodie: Nim wstanie dzień, Moja ballada czy Po katastrofie. Wszystko utrzymane w stylu słynnego Modern Jazz Quartetu, a dopełnione światowej sławy standardami jazzowymi.

Karol Szymanowski - wibrafon

światowy prekursor sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie;czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, prof. Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autor pomysłu rozszerzenia skali wibrafonu, przez co dzięki współpracy z francuską firmą powstał nowy instrument Bass Vibe, autor książek dot. gry na wibrafonie.

Piotr Biskupski - perkusja

artysta, który za sukcesy muzyczne otrzymał medal Gloria Artis, stypendysta PrezydentaMiasta Bydgoszczy , wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nagrał ok. 30 płyt,koncertuje z czołówką polskich muzyków jazzowych w kraju i Europie.

Maciej Afanasjew - skrzypce

muzyk, którego cztery struny instrumentu są niczym cztery dziedziny jego działalności – koncertowa, pedagogiczna, kompozytorska, studyjna, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertował w Polsce, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rosji, Chinach, Grecji, Portugalii i w Italii

Grzegorz Nadolny - kontrabas

wirtuoz kontrabasu i gitary basowej, grał z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in.: J. P. Wróblewskim, J. Śmietaną, Z. Namysłowskim, założył własny zespół „Acoustic Topless”, zajmuje się też publicystką kulturalną